Mistrzostwo pięciu zmysłów i poznanie poza nimi, intuicja, przeczucie.

"Po co inkarnują się wielcy kapłani i świeci z przeszłości?"

Jako numerolog dość często, odpowiadam na to pytanie.

Mam przed sobą wizerunek Mistrza Lao z obsypanego Oskarami filmu "Przyczajony tygrys, ukryty smok". Pytany o to czy doznał oświecenia, odpowiada, że doznał uczucia smutku, i dlatego wrócił przedwcześnie zakończywszy szkolenie i medytację. Wielki i szanowany wojownik, który nie mówi o swoich emocjach i uczuciach dla zachowania siły walki, dochodzi do takiego momentu swego życia, gdzie docenia moc miłości partnerskiej i siłę związku miedzy mężczyzna i kobietą. I nazywa to spełnieniem.

Każdy kto tu przychodzi ma swe powołanie i potrzebę doskonalenia. Jest to czas gdy uczymy się wolności, korzystania ze zmysłów, bez nadmiaru ale i bez wstydu, tak aby czerpać satysfakcję z jedzenia - smakowania, słuchania, mówienia, dotyku, seksu i zapachu. Pięć zmysłów ciała uaktywnia zdolność odbierania piękna zewnętrznego. Pięć zmysłów ciała daje możliwość kosztowania i smakowania życia, daje tez magnetyzm osobowości i psychologiczna głębię. Tak też jest w numerologii, pięć jest wibracją zmysłów i tak jest w eneagramie, gdzie pięć jest wibracją korzystania z wolności, pasją poznania i zmysłów.

Prawo równowagi, opisane w starym testamencie: "oko za oko", jest prawem sprawiedliwości bez wyjątków. Jest to numerologiczne prawo równowagi, miedzy światem ducha i materii, prawo ósemki szamana i wojownika. W tym miejscu rozwoju jeśli przesiliłeś stronę zmysłów i zdobyczy materialnych, będziesz musiał rozwinąć się duchowo, jeśli zaś przesiliłeś rozwój duchowy bez korzystania z doskonałości ciała, będziesz musiał się nauczyć cenić zmysły oraz ciało i z niego korzystać.

Najczęściej wielcy duchowi mistrzowie z przeszłości, jeśli inkarnują dziś, robią to po to aby spłacić długi karmiczne , czyli aby się nauczyć wewnętrznej równowagi. Od zawsze ludzie zmagają się z dwiema skrajnymi tendencjami. Pierwsza to materialne zaspokajanie potrzeb i popędów, druga to nadmierne intelektualizowanie emocji i uczuć dla dobra nauki, każda z nich jest skrajnie daleko od złotego środka. A zloty środek jest tam gdzie nie gardzimy światem materii i zmysłów a jednocześnie sami kontrolujemy emocje i doskonalimy duchowość.

Wracając do filmowego przykładu, człowiek o wielkiej etyce wewnętrznej, o dużej samokontroli umysłu i ciała nie pozwolił sobie na partnerski związek w skutek kulturowej moralności. Dlatego właśnie wracają wielcy mistrzowie z przeszłości, nie mogą w pełni ewoluować i osiągnąć doskonałości jeśli nie potrafią pracować w związku, czyli współpracować ku jednemu celowi, z zachowaniem własnej niezależności.

Po satysfakcji pięciu zmysłów przychodzi wibracja równowagi w dawaniu i braniu, czyli odpowiedzialności. To jest numerologiczna wibracja sześć, kosmiczna miłość i nauczanie wartości uniwersalnych, altruizm. Ona przez wrażliwość i zdolność empatii, pomaga tworzyć rodzinę i otwiera duchowe doskonalenie. Po niej numerologiczna wibracja siódemki prowadzi każdego z osobna indywidualną drogą postrzegania świata przez intuicyjne poznanie poza pięcioma zmysłami. Iluminuje duchowo przez kontemplację piękna natury, wschody i zachody słońca, mgłę, chmury itp.

W kolejności tutaj pojawia się sprawiedliwość. A po niej najwyższe prawo uniwersalnej miłości bez zysków, prawo pojednania przez przebaczenie. Zważmy na to. że ten kto przebacza, w myśl prawa sprawiedliwości będzie korzystał z łaski przebaczenia.

Zapewne dlatego właśnie to jest najważniejsze: ..." miłujcie abyście weszli do Królestwa Bożego".

Jakkolwiek nazywa to twoja religia, jeden jest Bóg, twórcza moc świata i jedno życie, bez względu na jego formę, ewolucję i miano.

Małgosia Brzoza numerolog

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.